Во сабота топло до 20 степени


sunny-dayВремето ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени

Во Скопје и околината претежно сончево време со температура до 16 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно сончево време со ниски утрински температури. Максималните дневни температури се во пораст, а во сабота можни се температури и над 20 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1