Ивона се спрема за српска снашка!


По скандалот со милионскиот тендер за апарати во здравството на фирмата на мајката на популарната тв новинарка Ивона Талевска, нејзе ја снема од екранот. Порталот Либертас повикувајќи се на свои извори пишува дека Талевска е суспендирана од појавување на екранот, но се појавува на работното место во тв Сител и весникот Вечер каде што е главна уредничка.

ivona-515x320„Блиска пријателка на Ивона открива за Либертас дека новинарката и се доверила дека наскоро планира да се мажи. Избраник на нејзиното срце е српскиот бизнис партнер на фирмата на нејзината мајка.

Таа и Марко Петровиќ, кој има удел во фирмата на мајка и, Визарис МКД, наводно размислувале наскоро и да стапат во брак. Петровиќ има свој удел и во сопственоста на битолска млекара и Ивона често била ангажирана за пи-ар услуги. Изворот на порталот не сакашл да открие дали двојката евентуалниот заеднички живот ќе го продолжи во Скопје или најверојатно во Белград.

Либертас не успеал да стапи во контакт со Ивона Талевски и да добие потврда дали навистина наскоро ке стане српска снашка“

Либертас

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1