ПОТОНА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО: Лекарите спасуваа жива глава! (ВИДЕО)


ambulance-poplavaГолема поплава ја погоди Тузла, а селото Пурачиќ кај Лукавец е целосно под вода.

Возило на Итната помош паднало од камион со кој требало да биде пренесено преку поплавеното подрачје, како би се укажала помош на една пациентка.

Возачите и медицинскиот персонал излегле од возилото, а подоцна по нив дошол чамец.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1