Жељко и Јована Јоксимовиќ донираа камион вода за жртвите од поплавите


Популарната српска двојка Жељко и Јована Јоксимовиќ донираа камион со флаширана вода за пиење за загрозените граѓани во Србија.

jovana-jankovic-zeljko-joksimovic-bosfor-odmor-uzivanje-1366501273-299861– Помагаме, како и сите граѓани од Србија и надвор од неа, во рамките на нашите можности. Солидарност и хуманост се работи кои се подразбираат, посебно во вакви ситуации – изјави Жељко.

Нивната помош е пратена во кризниот штаб за вонредни ситуации каде се сместени евакуираните граѓани од Обреновац.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1