Потона турски товарен брод во Црно Море


бродТурски товарен брод вчера потона во водите на Црно Море, во реонот на округот Ризе, северноисточна Турција.
Екипите на крајбрежната стража спасија две лица од потонатиот брод.
Спасувачите се уште трагаат по уште едно лице што се наоѓало на бродот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1