Потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов се откажа од Заев: Си поднесе оставка


Како што Канал 5 неофицијално дознава, потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов пред почетокот на вчерашаната седница на централниот одбор  на СДСМ си поднел неотповиклива оставка.uzunov vanco

Ова е резултат на растечкото незадоволство од работењето на Заев и останатото раководство и лажната еуфорија и неостварените ветувања на Заев. Како и резултат од отвореното незадоволство од договорот и условите на кои се согласи Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1