ПОТРЕСНО: Татко испраќа порака од гробот на својата ќеркичка (Видео)


Рик Елис ja изгубил својата ќерка Линдси која имала само 6 години. Ја уби пијан возач кој обожувал доцни излегувања, пиење виски и забава.

Со скршено срце, Елис стоел на гробот на својата ќерка со солзи во очите, снимил емоционален апел кој го упатил на сите оние кои возат под дејство на алкохол и ги замолил да го преиспитаат својот начин на живот.solzi

„Јас ќе ви покажам нешто, како резултат на забавата која се одржуваше во петокот вечерта, или саботата сеедно. Дали сакате да се напиете, да се забавувате, и да станете глупав? Тоа е она што навистина се случува … “.

Го вели ова и ја врти камерата кон надгробната плоча, каде се испишани имињата Кристи М. Џонсон и Линдси Каи Елис.

Пијаниот возач која ја уби малата Линдси е нејзината мајка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1