Драма во Тетово: Снаата ја гризнала свекрвата – Дошол мажот и ја претепал


Жителка од тетовското село Челопек пријавила во полиција дека вчера попладне врз неа било извршено семејно насилство. На тоа и претходела расправија со нејзината свекрва.Во расправијата дошло и до меѓусебно туркање при што снаата ја гризнала свекрвата за рака.

griznata raka

Тв Орбис

 

Свекрвата тогаш му се јавила на синот. Кога тој дошол дома веднаш и се нафрлил на сопругата и со тупаници ја удрал по главата, а потоа ја влечел за коса, како што тепаната пријавила во полицијата.

Поради нанесените телесни повреди сопругата од полицијата побарала кривичен прогон за сопругот насилник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1