Ова се резултатите од конкурсите за прием во студентските домови


Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примените студенти во државните студентски домови. Вкупно имаше 6058 места во 13 студентски домови во Скопје, Битола, Прилеп, Штип, Охрид и Пробиштип.

Резултатите од конкурсот видете ти  овде.

studentskidortghy6yymgd-500x375

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1