Повредени 12 полицајци – тројца потешко


Во престрелката меѓу полицијата и сè уште неидентификувана вооружена група утрово во Kуманово повредени се 12 полицајци, а меѓу нив неколку со тешки повреди.Screenshot_149

Светлана Спасовска од Карил во Кумановската болница за Телма изјави дека на тројца од полицајците им била укажана лекарска помош, но сите се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје кој е под силно полициско обезбедување.

-Во раните утрински часови околу 5 часот беа донесени тројца полицајци од специјална единица повредени со прострелни рани во рамо, нога и во долниот предел на колкот. Сите се пренесени во Скопје, истакна Спасовска за Телма.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1