Повредени навивачи во Москва откако таксист влетал во нив


Најмалку седум лица се повредени откако таксист удри во навивачи во Москва.

Возачот се обидел да побегне од местото на несреќата, но бил уапсен.

Според првичните информации на светските медиуми, дел од повредените лица се мексикански навивачи.

Не е познато дали станува збор за несреќа или терористички напад.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1