Повредени полицајци, уапсени демостранти – тензии на протестот пред Собранието


Тензична е атмосферата на протестот против прифаќањето на францускиот предлог пред Собранието .

Демонстрантите фрлаа со предмети кон зградата на Собранието и кон полицискиот кордон.

Потоа ситуацијата ексалираше и полицијата ја разби групата демонстранти.

Приведени се 4 лица а според информациите од терен, има повредени полицајци, а пристигнаа и возила на Итната медицинска помош.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1