Повредениот во експлозија во Загреб признал дека тој го поставил експлозивот


jutarnji-terorizam-zagrebpngytjtyjpg-600x397

Лицето кое изминатата ноќ беше рането во експлозијата во западниот дел на Загреб, признало дека го поставило експлозивот, како и бомбата од пред два дена што експлдира на железничката линија крај железничката станица Подсусед, соопшти загрепскиот весник „Вечерњи лист“. 

Според неофицијална информација од извор близок до истрагата, загрепската полиција не ја потврдила официјално оваа информација, ниту информацијата за приведувањето на распит на 14 лица по експлозијата од изминатата ноќ, за да не влијае на истрагата.
Раненетиот 53-годишен В.Б. е префрлен во болница со рани, предизвикани од парчиња од бомбата, и се наоѓа под полициска заштита.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1