Повредените од Драчево биле на семеен ручек кога експлодирала боцата


До пожарот дошло по експлозијата на плинска боца во куќа со доградба, во која живееле тројца браќа со семејствата. Во моментот на експлозијата речиси сите биле собрани на ручек, објави Алфа.plinska-boca-1

Во страотната експлозија повредени се 8 лица кои со возила на итна помош биле префлени на ургентен центар и во градската болница Св. Наум Охридски. Повеќето од повредените имаат тешки изгореници.

Противпожарните бригади успеаја да го спречат ширењето на пожарот кон другите куќи, и сега е ставен под контрола. На лице место се увидни екипи на СВР Скопје и возила на брза помош.

Како првична информација како настанал пожарот е посочено дека експлозијата се случила додека се монтирало грејно тело со плински боци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1