Храбар скопјанец спаси жена од самоубиство


Скопјанец спаси велешанка која сакала да се фрли во реката Вардар. Настанот се случил вчера кога повеќето велешани оделе на пазар, бидејќи вторник е пазарен ден, но никој освен  храбриот скопјанец, не притрчал во помош.veles2

Околу 9:30 часот непознат маж притрчал кон Трпковски, кој работи како обезбедување на Автобуската станица во Велес и му кажал дека жена сака да скокне во реката.  Таа била кај Малото мовче покрај брегот.

Трпковски трчајќи се упатил кон местото и стигнал на време да разговара сонеа и да ја спречи, веднаш пристигнала и полицијата. жената е пренесена во болница

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1