Повторно магла: Откажани сите полетувања и слетувања на скопскиот аеродром


Поради магла откажани се и пренасочени сите полетувања и слетувања на авионите на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

aerodrom magla1Од скопскиот аеродром информираат дека нормализирањето на авионскиот сообраќај во земјава зависи од временските услови.

Утринава откажан беше и чартер летот на македонските ракометари кои требаше да отпатуваат за Данска каде што утре почнува 11-то Европско првенстов во ракомет.

По неколку часови чекање тие со автобус тргнаа за Софија од каде што ќе летаат за Данска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1