Трогателно: Последен бакнеж од Мама и Тато – Смртта на ова бебенце донесе живот


Овие родители, покрај преголемата тага и болка донеле одлука вредна за почит, поради која целиот тим лекари им се поклони.

Тоа што го гледате на фотографиите се последните моменти на мајката и таткото со нивното мало девојче. Таа умира во болница, а по нејзината смрт со нејзините донирани органи ќе бидат спасени две други бебиња од соседнте болнички соби. Целиот лекарски тим им се поклонува на бебето и на родителите.

y

y2

y1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1