Повторно сообраќајка кај Удово – повредени 3 србинки


Три жени се повредени во сообраќајката што се случи утрово кај Удово.

1500brza-pomosfin1400086202Жените биле сопатнички во трите автомобили со таблички од Србија, а повреден е и возачот на автомобилот од Струмица.

Сите повредени се хоспитализирани во гевгелиската болница.

Гевгелиската полиција извести дека три возила со српски и автомобил со струмички таблички утрово околу 6.30 часот се судриле кај Удово, на автопатот Демир Капија-Гевгелија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1