ФОТО: Ова е грчкиот автомобил оштетен во Охрид


По низата инциденти со македонските возила во Грција, викендов ист случај имаше и во Охрид.

На паркингот „Горна порта“ во Охрид, непознат сторител врз патничко моторно возило „Ауди“-3 со грчки регистарски ознаки, управувано и паркирано од грчки државјанин, со спреј испишал текст (MK is not GR, Fu*k Hell Ass).

Ова е возилото кое беше оштетено.

ФОТО: Сителvozilo

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1