Пожар кај Вардариште


Požar-u-Baričevićima-Foto-PIXSELLГори депонијата Вардариште. Противпожарните екипи се на терен и се обидуваат да го изгаснат пожарот во депонијата.

Првичните информации говорат дека тој избувнал околу 17 часот, но засега причините не се познати.

Очевидци велат дека од пожарот можел да се забележи голем црн чад во небото.

Нема информации дали пожарот е подметнат или избувнал од други причини.

Denesen

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1