Пожар во детска градинка во Скопје


Денес околу 18.00 часот вo градинката “8-ми Март“ на ул “Иван Хаџи Николов“ бб, избувнал пожар при што опожарена е остава од околу 30м2 и дел од кровна конструкција, пренесува Прес24.

Пожарот е изгаснат од страна ППЕ, повредени нема.

pozar strumica - pozarna

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1