Пожар во домот за деца „25 Мај“


pozar55Една до два соби од третиот женски спрат во домот за деца 25 мај во Скопје се во пламен, пишува Пресс 24. Четири возила на против пожарната служба во моментов интервенираат за гаснење.

Според информациите од терен повредени деца нема и истите навреме биле отсранети од опожарениот објект.

Обновено

Пожарот во домот за деца без родители „25 Мај “ во Скопје е локализиран. Четири возила на против пожарната служба успешно интервенираа при што пожарот е изгаснат.

Една до два соби од третиот женски спрат во домот за деца 25 мај во Скопје беа во пламен. Според информациите од терен повредени деца нема и истите навреме биле отстранети од опожарениот објект.

Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1