Пожар во Мечкина дупка на Матка – се почнало од скарата


Противпожарната бригадаа информира дека од запалена скара пред некој час избувнал пожар во ресторанот „Манастирска пештера“ (бивша „Мечкина дупка“), кај манастирот „Света Богодорица“ на Матка.

„Се запалила скарата, но нема поголема материјална штета. Навреме е реагирано и брзо е изгаснат пожарот. Изгорен е димоводниот канал и нешто што пржеле горе на скарата“, потврди за МКД.мк командирот на Противпожарната бригада, Благоја Менковски. pozar strumica - pozarna

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1