Пожар во „Мериот“- над 500 лица од кои повеќето новинари се евакуирани (ФОТО)


Повеќе од 500 лица се евакуирани од еден од најпопуларните лондонски хотели, „Мериот“ во централниот дел на Лондон, Мејфер.meriot london pozar

Околу 300 од евакуираните биле новинари. Тие пристигнале во хотелот за да известуваат за церемонијата за доделување награди на новинари и вработени во британските медиуми.

Пожарот избувна во механизмот на еден од лифтовите на хотелот и речиси е локализиран.

Во несреќата, за среќа нема настрадани, а причините за пожарот се уште се истражуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1