Пожар во Рамстор во Скопје


Пожар вечерва ги вознемирил посетителите на трговскиот центар Рамостор. За среќа нема повредени, а причинета е само материјална штета во сендвичарата.

ramstoreКако што дознава Press24 од полициски извори, попладнево околу 18:30 часот од засега непознати причини избувнал пожар во сендвичарата Ливторн. За среќа нема повредени, а  причинета е само материјална штета во сендвичарата.

Екипите на скопската противпожарна бригада веднаш излегле на терен, го локализирале пожарот и спречиле тој да се прошири во објектот. Увидните екипи се на терен и ги утврдуваат околностите во кои избил пожарот

Извор – Прес 24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1