Пожарите во Хрватска и Црна Гора видливи од Вселената


Пожарите кои деновиве ги зафатија хрватското приморје и Црна Гора испуштат чад што може да се види и од Вселената, па така тие беа снимени и од НАСА.

На фотографијата се гледаат три големи траги од чад и пепел како се движат на кон бреговите на Италија, но и црвените жариште.

Снимката е направена вчера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1