Починал кога видел дека пожарот му ја пеплосал куќата – хаосот во Хрватска ја зеде првата жртва


Пожарите кои беснеат во Сплит ја земаа првата жртва. За жал, пожарите кои голтаат се пред себе, до темел изгореле и две куќи.

Откако видел дека куќата му ја пеплосал пожар, Хрватот Анте Бабиќ починал како последица на срцев удар. Според мештаните, му изгорела и нивата од која со години заработувал.

Кога пожарот ја зафатил и неговата куќа, човекот о стрес и шок не издржал.

За жал потоа Брзата помош не можела да направи ништо.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1