Пожарникарите во Флорида си бришат задници со тоалет со ликот на Обама


Само еден ден пред изборите, подржувачите на политиката на Ромни, го заддадоа последниот удар.

На еден пожарникар му наредиле да ги отстрани сите Анти Обама налепници од неговото шкафче и се претпоставува дека тој лут од наредбата ја направил тоалетната хартијата со ликот на Барак Обама.

Градските официјални лица го истражуваат потеклото на хартијата „Секој има право на свое мислење, тоа е неспорно. Налепниците, паролите и сличните работи може слободно да ги лепат на автомобили и приватен имот, но на јавни места и институции не, тоа е недопустливо“, истакнала потпаролката на градот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1