Познат идентитетот на прегазената девојка во Центар


Дваесет и две годишната Ј.И. од Гостивар е девојката која денес беше прегазена во Центарот на Скопје.

taksi-soob500

По ударот од такси возило, автомобил „Опел“ таа беше пренесена на Ургентниот центар каде и биле контатирани телесни повреди.

Полицијата на местото на несреќата изврши увид, а врз возачот на автомобилот 56-годишниот К.С. од Скопје беше извршено алкотестирање кое покажало дека во неговата крв нема присуство на алкохол.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1