Момчето од Велес било убиено со нож


Раната на 23- годишниот Адил Сулејмани, кој денеска околу 12.30 часот беше пронајден мртов, не била од огнено оружје, туку од нож. Телото е предадено на обдукција.

police-lenta-500

 

Неговиот татко го нашол на нивниот плацот во близина на објектот на Ветеринарната станица во Велес, на кој порано продавале дрва.

Според првичните сознанија, синот дома го немало од вчера од 16 часот.

Полицијата работи на пронаоѓање на сторителите и откривање на мотивите за убиството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1