Пукање во Велес – застрелано 23 годишно момче


Во непосредна близина на Ветеринарната станица во Велес денеска е пронајдено 23 годишно момче застрелано со огнено оружје во пределот на градите.
 pistol sredna
Како што информира за МИА, Анита Стојковска портпарол на СВР Велес, полициска екипа на СВР Велес е на местото на настанот и работи на расветлување на случајот.
Според првичните сознанија до кои дојде Дума.мк се работи за за момче од село Бузалково на возраст од 23 години по име Адил. Го открил татко му во камп приколка на плац за дрва во Велес.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1