Познат идентитетот – ТРАГЕДИЈА во скопски Припор: 2 деца пронајдени мртви во кола – воделе љубов и се загушиле


На ул.“Христо Татарчев 20“ бр. 13 имаат повик за две лица кои биле задушени во возило кое било паркирано во гаража. Од местото на настанот известени сме дека е констатирана смрт кај лицата. Телата на починатите било во автомобил марка “Опел Корса“ кое било паркирано во гаража на наведената адреса – велат од МВР за Press24

policijavonl

Според првичните информации, соседи ги пронашле мртви попладнево. Децата според неофицијалните информации биле голи во автомобилот и најверојатно се загушиле од идувните гасови.

-Од местото на настанот известени сме дека е констатирана смрт кај лицата С.Д. 1991 (момче) во и А.Ј. 1991 (девојка). Телата на починатите било во автомобил марка “Опел Корса“ кое било паркирано во гаража на наведената адреса, велат од МВР.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1