Уапсен повеќекратниот убиец Авни Зенели- Сламарица


Уапсен повеќекратниот убиец и најопасен криминалец во последниве години, Авни Зенели, познат како „Сламарица“.

apsenje lisici policija

Осуден во отсуство на неколкукратни доживотни казни и баран со меѓународни потерници.

Меѓудругото се товари за убиство на бизнисменот од Гостивар во Чаир на 9-ти ноември 2013-та година, убиство во обид на „Боксер“ од Куманово во 2008-та година, како и убиство во обид пред болницата во Куманово, како и убиство во обид во Речица, Кумановско во 2003-та година.

Се товари и за недозволена трговија со оружје, дрога, како и поврзаност со познатиот криминалец Бајруш.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1