ПОЗНАТ МЕТЕОРОЛОГ ТВРДИ: Подгответе се – на Балканот температурите паѓаат за 10 степени!


Според популарната метео страница „Vremenska prognoza za HR i BIH svakodnevna“, на почетокот на следната недела се очекува пад на температурите за 10 и повеќе Целзиусови степени.temperatura ladno

На почетокот на наредната недела, според оваа страница, се очекува нестабилно и значително посвежо време. Чести врнежи и грмежи се очекуваат на копното на Балканот, повеќе сонце на крајбрежните делови.

Очекуваните температури се движат помеѓу 30 и 39 степени Целзиусови, а од почетокот на следната недела се најавува пад на температурата за 10 и повеќе степени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1