Прво му се смееле за бизнисот – а сега тој заработува 10. 000 долари месечно со компири и молив


Алекс Ченг е 24 годишно момче од Тексас, кој заработува и по 10. 000 долари месечно, благодарение на својот интересен бизнис.

Овој генијалец всушност испраќа персонални пораки на компир. Купувачот може пораката да ја испрати на кого сака и при тоа да остане анонимен. Иако неговата девојка сметала дека тоа е најглупавата бизнис идеја, сепак Алекс сега годишно заработува по 100. 000 долари.654046_poruke-foot-youtube-printscreen_f

„Почнавме да го промовираме бизнисот преку Редит и за два дена заработивме 2000 долари од нарачки,  Знаев дека тоа е тоа. Единствено нешто кое луѓето ги спречува да бидат тоа што се, се стравот и сомнежот во себе“ – кажал Ченг.

Алекс не се плашел од неуспех и не сметал дека идејата е губење време. За изработка на нарачките наплаќа од 8 до 10 долари, а нарачателите треба само да ја испратат пораката, која сакаат да биде напишана на компирот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1