Позната актерката била во брак 20 години, а поим немала – се венчала во Лас Вегас на пијано


Актерката и комичарка Janeane Garofalo дознала дека била легално мажена веќе 20 години. Била шокирана кога на врата и затропал адвокатот на нејзино одамна заборавено момче.

Човекот за кого актерката била венчана посакал да се жени ,,вистински,, но кога отишол да закаже свадба му рекле дека прво мора да се разведе. Се шокирал. 48 годишната актерка во `90 се забавувала една година со посателот Rob Cohen и една пијана вечер на шега влегле во такси кое нудело да ги одвезе во ,,дриве ин,, капела каде влегуваш со автомобилот како во мек доналдс, се венчаваш, и си излегуваш.

Таа им изјавила на медиумите дека е точно дека цели 20 години биле во брак а ниту таа ниту сопругот поим немале се до пред една недела, а венчани биле до вчера кога се развеле и официјално.

Објацата се сеќаваат на лудата вечер но мислеле дека таквиот брак не е легален ако не е заведен во суд, но биле грешка, бракот бил легален.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1