Позната пејачка има тумор на мозокот – не се оперира за да не добие лузна


56-годишната пејачка Шерил Кроу признала дека има тумор на мозокот, но не сака да се подложи на операција.

seril krou– Чуствував како некој од внатре да ми ја притиска десната слепочница. Знаев дека нешто не е во ред- објаснила Шерил како дознала дека има тумор на мозокот.

За среќа, туморот е бениген и многу бавно расте. Својата исповед ја продолжила признавајќи дека не сака да го отстрани туморот со цел да не има лузна:

– На секои шест месеци одам на контрола, но не сакам да го отстранам затоа што тоа би значело дека ќе имам една голема лузна- рекла пејачката која во 2006 година открила дека има рак на дојката, од кој успешно се излекувала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1