Позната пејачка од „Икс Фактор“ пронајдена мртва


Дваесет и пет годишната Симон Бетл, дел од женската група „G.R.L.“ и учесничка во американското „Икс фактор“, вчера наутро била пронајдена мртва во својот стан во Лос Анџелес.

Нејзиниот татко ја потврди веста за смртта и изјавил дека се уште не се утврдени причините, а истрагата е во тек.

Светските медиуми шпекулираат дека се работи за самоубиство. Младата пејачка требаше да стане членка на познатата група „Пусикет долс“.

simon simone-battle-photos

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1