СКАНДАЛОЗНО: Струшкото училиште на кое Баерн му подари столчиња, именувано по командант на ОНА


Деновиве разбравме дека фудбалскиот клуб Баерн од Минхен му подари столчиња на основното училиште во струшко Делогожди, но токму оваа донација ни откри и дека училиштето се вика Нури Мазари, односно е именувано по „Командант Струга“, загинат припадник на ОНА.

komandant ona skoloСтолчињата се поставени на трибината во училишниот двор, која е украсена со албански и знамиња на Баерн, со порака за благодарност до клубот од Минхен.

извор: Први

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1