Позната причината за пожарот во кој изгоре црквата „Св. Атанасиј Велики“


Позната е причината за пожарот кој избувна вчера околу 10 часот во црквата „Св.Атанасиј Велики“ во Богданци.

Foto- Kanal5

Foto- Kanal5

Извршен е увид на местото на настанот при што било утврдено дека причина за пожарот била неисправна електрична инсталација.

Пламените јазици ги зафатија сите просториипри што изгоре целата црква.  За среќа, во пожарот нема повредени лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1