Трагедија го потресе регионот: Се преврте автобус полн туристи- 25 год девојка загина, 17 повредени


Во тешка сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на релација Бари-Улцињ во Црнагора, најмалку едно лице загина, а 17 се повредени, кога автобус со 51 албански туристи излетал од патот и се превртел.

crna-gora-autobus500

Починатото лице е жена на 25 годишна возраст.

Албанските медиуми јавија дека албанските туристи биле  на екскурзија во Дубровник, и дека најверојатно причина за несреќата е  голомразица.

Повредените се сместени на лекување во црногорските болници

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1