Позната репрезентативка еден месец е исчезната во Хрватска


Репрезентативката на Република Хрватска, Мина Мехмедовиќ од Ријека е исчезната веќе еден месец.reprezent

Девојката која е член на женскиот фудбалски клуб Џек Пот и репрезентативка на женската фудбалска репрезентација, се води како исчезната од 26 јуни.

Нејзините родители во паника ја бараат секаде, но за жал безуспешно.

Според некои гласини кои кружат девојката е можно да биде со своето момче во Србија, но за него не се знае ништо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1