ФОТО: Албанци му го хакираа инстаграмот на Џоковиќ


Најдобриот тенисер на светот – мета на хакери. Инстаграм профилот на Новак Ѓоковиќ беше хакнат од албанската хакерска група The2ATeam.
Тие му го превземале профилот и на него поставиле фотографија со албански мотиви.

fb1-180x300

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1