Познатата пејачка доживеа сообраќајка додека поранешниот ѝ се женеше


Додека нејзиното поранешно момче Бане Јанковиќ, минатата сабота, се женеше во Белград, српската пејачка Катарина Живковиќ доживеа сообраќајна несреќа откако автомобилот излетал од патот.

Пејачката била на друга свадба и се враќала во Србија кога автомобилот во кој се наоѓала со пријател излетал од коловозот.bane-mirjana-640x962

-Никој не можеше да очекува дека тоа ќе се случи. Патот беше лизгав, па нашиот автомобил се излизга и удри во заштитната ограда. Од силината на ударот оградата пукна и излетавме од патот. Во таа секунда, колку што траеше тоа сè, не бевме ни свесни што се случува. Кога автомобилот застана, се погледнавме и кога сфативме дека сме добро ни олесна. Повикавме еден пријател кој заедно со вас беше на свадбата, нè однесе до болница каде нè прегледаа, по што си заминавме, вели пријателот на Кача за „Ало“ кој со неа се враќал од БиХ.

Пејачката пак вели дека сè добро завршило.

-Беше и помина. За среќа помиваме без поголеми повреди. Автомобилот е оштетен и е на поправка, но важно е дека главите ни се на раменици, рекла пејачката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1