Познатиот кечер ќе добие отштета од 115 милиони долари зошто цел свет го виде во секс акција


Популарниот кечер и актер Хулк Хоган го доби судскиот процес со Gawker Media, во чија сопственост се многубројни интернет-страници на кои беше објавена снимката на која што можеше да се видат експлицитни сцени помеѓу кечерот и сопругата на неговиот најдобар пријател.Hulk-Hogan-768x569

Судот пресуди во корист на Хоган, одредувајќи дека со 60 милиони долари, тој ќе биде економски обештетен, додека преостанатите 55 милиони ќе ги добие поради претрпениот емоционален стрес.

Вистинското име на кечерот е Тери Болеа, а тој својата слава им ја должи на настапите во WWE, има снимено и неколку филма, а учествувал и во реалнио шоуа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1