Пред 9 години го одржа последниот концерт – Тоше Проески кога бил мал ФОТО


На 5 октомври 2007 година Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градскиот стадион.

По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собираат во негова чест и со мобилни телефони прават ѕвездено небо, исто како на неговиот последен концерт.

Денеска низ социјалните мрежи кружи фотографијата од нашата прерано почината поп легенда, на која тој е малечко дете.tose-proeski-mal

tose-proeski-goca-trzan tose4 tose3 tose2 tose1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1