Пред и по поплавите (Фото)


Ројтерс објави фотографии од Маглај и Топчиќ Село во Босна и Херцеговина. На фотографиите е прикажано како куќите, кафулињата, парковите, улиците…изгледале пред и по поплавите.

pred11-420x630

 

predpotoa7-473x630 predpota5-464x630 prepotoa3-423x630

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1