Прегазено дете кај „Ситимол“


Две лица се повредени во сообраќајката што се случи на пешачкиот премин на булеварот „Партизански одреди“ кај трговскиот центар „Ситимол“.
siti mol2 mk

Во сообраќајката учествувале мотоцикл и пешак. Според очевидци, се работи за дете

И двајцата со возила на Брза помош се пренесени на скопските клиники. Се уште нема детали за степенот на повреди.

Полицијата се уште врши увид на местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1