Прободено момче на автобуската кај „Треска“


Вчеравечер околу 21.00 часот во Скопје, на автобуската постојка кај комплекс „Треска“ Д.И. (19) од Скопје заедно со двајца другари слегле од автобус бр 19.g_noz

Од истиот автобус слегле и други четири непознати лица, кои без повод и причина на Д.И. му нанеле две убодни рани со остар предмет во градниот кош и во слабината. Д.И. е однесен во една приватна ординација од каде со возило на Итна медицинска помош е префрлен во Ургентен центар, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди (пробиена белодробна марамица).

Истиот не е во животна опасност.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1