Прелиминарни резултати: Праљак починал од труење со цијанид


Холандските обвинители соопштија денеска дека прелиминарните резултати од аутопсијата укажува на тоа дека поранешниот началник на Главниот штаб на Хрватскиот совет за одбрана Слободан Праљак починал од труење со цијанид.

Во соопштението на холандските обвинители се наведува дека со токсиколошкиот тест во крвта на Праљак бил пронајден калиум цијанид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1